گروه مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار

تأمين، حفظ و ارتقاي وضعيت جسمي، روحي و رواني فردي و اجتماعي کارکنان همه مشاغل، پيشگيري از بروز بيماري ها و حوادث ناشي از کار و انتخاب کارگر متناسب با شغلي که قابليت انجام آن را دارد، از جمله اهداف رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار به شمار مي روند.

هدف اصلی از ایجاد این رشته تربیت متخصصانی است که با استفاده از اصول و روش‌های مهندسی، به پیشگیری از جراحات و بیماری‌های شغلی و حفظ و ارتقای سلامت و رفاه کارکنان تمامی مشاغل بپردازند. موردی که این که رشته را بسیار جذاب و مهیج کرده‌است، ارتباط تنگاتنگ آن با حوزۀ علوم پزشکی و علوم مهندسی می‌باشد. در واقع مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار پلی است که دو زمینۀ مهندسی و علوم پزشکی را مرتبط می‌سازد. هدف اصلی آن مرتبط با علوم پزشکی یعنی پیشگیری از بیماری‌ها و جراحات و حفاظت از جان انسان‌ها است؛ ولی دستیابی به این هدف از طریق اصول مهندسی میسر می‌شود.

لذا با توجه به اهمیت این رشته و نیاز مبرمی در خصوص توجه به سلامت و ایمنی شاغلین حرف مختلف احساس می شد و  نظر به وجود بعضی از زیرساختها در حوزه استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد  ،دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سال 97 پیگیر راه اندازی این رشته در دانشکده بهداشت و علوم تغذیه شده و با خرید و تجهیز آزمایشگاههای مختلف و همچنین جذب نیروی انسانی مورد نیاز ،نهایتاً  با موافقت مسولین مربوطه در مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  در کنکور سراسری سال 1400 اولین دوره دانشجویان کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار پذیرش شدند.

آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 33223505-074 فکس: 33226715-074
لینک های مرتبط:
آمار بازدیدکنندگان:

بازدید کنندگان آنلاین:1
بازدید امروز سایت:25
بازدید این صفحه:141
تعداد کل بازدید:324060
خدمات فناوری اطلاعات:

تغییر رمز VPN
سرور فایل و برنامه دانشگاه
وب سایت های دانشگاه
Off Campus
اتوماسیون اداری
بخش ها و واحد ها:

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.
طراحی و توسعه در اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات 2019